Iegūt informāciju par mazākumtautību multimediju platformas izveidi un Latvijas Televīzijas lomu sabiedrības saliedētības procesā bija galvenie jautājumi, ko šodien, 24. februārī, izskatīja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija.  Sniegt informāciju bija uzaicināti Latvijas Televīzijas un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvji.

Komisija uzklausīja LTV pārstāvjus Ivaru Priedi un Ritu Rudušu, kuri iepazīstināja ar paveikto jaunās multimediālas platformas izveidē. Pirmā multimediju platformas koncepcijas versija parādījās jau 2016. gadā, bet atjaunotā, pārstrādātā versija apstiprināta NEPLP 2020. gada jūlijā un no šā gada septembra tai jāsāk darboties. Veikt šādas izmaiņas spieda esošā tendence TV skatītāju skaita izmaiņās, jo no 2015. gada tradicionālajā lineārajā režīma auditorija patērē saturu arvien mazāk. Turpretī interneta izmantošana un lietotāju skaits pieaug un tas redzams arī LSM lietotāju dinamikas izmaiņās. R. Ruduša skaidroja, kādi ir topošās multimediju platformas virzieni un formāti.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Ieva Kalderauska iepazīstināja ar sabiedrisko mediju lietošanas paradumiem, norādot, ka pēc veiktajām aptaujām 81% cittautiešu ir svarīgi lietot mediju saturu dzimtajā valodā. Viņa norādīja, ka sabiedriskajiem medijiem saglabājas nemainīgi augsts lietotāju skaits (80,5%), tostarp cittautiešu vidū tādu ir 63%. Arī kopējais uzticēšanās līmenis Latvijas sabiedriskajiem medijiem ir ap 80%. Pēdējos gados arvien straujāk pieaug sabiedrisko mediju izmantošana internetā, digitālajās platformās, sociālajos medijos. Skaidrojot, kāpēc no šā gada septembra LTV7 vairs nebūs satura mazākumtautību valodā, viņa norādīja, ka, lai arī LTV7 ir salīdzinoši augsta atpazīstamība un sasniedzamība, taču pērn tā nesasniedza vairākas izvirzītās sabiedriskā labuma mērķa vērtības un arī tas liecinot, ka izmaiņas ir nepieciešamas. Pašreiz saturs krievu valodā veido tikai 15% no kopējā LTV 7 raidlaika, bet no septembra tas vairs nebūs pieejams.

Sēdes gaitā tika plaši diskutēts par šiem jautājumiem un komisija vienojās jautājuma izskatīšanu turpināt kādā no Saeimas pavasara sesijas sēdēm.