Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze šodien, 6. decembrī, iepazīstināja komisiju ar aktuālo situāciju iestādes funkciju nodrošināšanā un PMLP piešķirto finansējumu 2024. gadā. Kopējais iestādes budžets nākamgad tiek plānots 30 729 133 eiro apmērā, no kura apmēram puse tiks izmaksāta atalgojumā 690 amata vietām – 15 954 162 eiro. PMLP šogad bija piešķirts papildu finansējums 98 jaunu štata vietu izveidei, lai nodrošinātu dokumentu izskatīšanu un lēmumu pieņemšanai Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuriem ir jāiegūst Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statuss, kā arī lai palielinātu PMLP jaudu personu apliecinošu dokumentu izsniegšanā. Šo jautājumu risināšanai attiecīgi papildus tika izveidotas 48 amata vietas KF pilsoņu iesniegumu izskatīšanai par 1 751 088 eiro un 50 klientu apkalpošanas speciālistu amata vietas par 917 680 eiro.

M. Roze skaidroja, ka PMLP nākamā gada valsts budžetā papildus bija pieprasījuši 186 134 eiro, kas nepieciešami atbilstošas darba samaksas un labāko darbinieku motivācijas sistēmas uzturēšanai, bet šie līdzekļi netika piešķirti. PMLP priekšniece norādīja, ka, līdz ar to piemaksās darbiniekiem par darba intensitāti un kvalitāti nākamgad varēs atvēlēt uz pusi mazāk līdzekļu.

M. Roze, informējot par aktuālo situāciju iestādes funkciju nodrošināšanā, norādīja, ka šogad strauji pieaudzis patvēruma meklētāju skaits, kas iestādei rada papildu grūtības operatīvi izskatīt šos pieprasījumus.

Tāpat šogad tiks izsniegts visvairāk personu apliecinošu dokumentu pēdējos gados – gandrīz 900 000. Arī nākamgad pēc prognozēm šo dokumentu skaits plānojas liels, bet iestāde neprognozē, ka tamdēļ varētu rasties tādas rindas, kā bija pagājušajā gadā un šogad.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv