Komisija šodien, 20. aprīlī, tikās ar Iekšlietu ministri Mariju Golubevu un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieci Mairu Rozi, lai pārrunātu jautājumu par PMLP kapacitāti un spēju nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus. Pēdējos mēnešos strauji ir audzis pieprasījums pēc personu apliecinošiem dokumentiem un veidojas garas rindas gan uz iepriekšējo pierakstu, gan arī saņemot šo pakalpojumu klātienē nodaļās, kurās pastāv šāda iespēja.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva komisijas sēdē atzina, ka PMLP noslodze ir ļoti augusi un karadarbība Ukrainā to tikai pastiprinājusi. Tomēr lielāko noslodzi rada nevis dokumentu kārtošana Ukrainas civiliedzīvotājiem, bet gan personu apliecinošu dokumentu noformēšana Latvijas valstspiederīgajiem, īpaši bērniem. Ministre atzina, ka PMLP kapacitātes problēmas zināmā mērā saistītas iestādes darbinieku zemo atalgojumu. Lai to vismaz daļēji risinātu īstermiņā, ir izstrādāta PMLP teritoriālo nodaļu darbinieku motivācijas sistēma, ar kuras palīdzību plānots noteikt papildu atlīdzību par paveikto darbu, bet ilgtermiņa risinājums būs noteikt iestādes atalgojuma palielinājumu kā svarīgu nākamā gada budžetā iekļaujamu prioritāti. Tāpat ministre informēja, ka nākamnedēļ Ministru kabinets varētu lemt par papildu 20 štata vietu izveidi PMLP, kas nodarbotos tieši ar personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu.

PMLP priekšniece Maira Roze skaidroja galvenos personu apliecinošu dokumentu pieprasījuma iemeslus un pārvaldes rīcību, lai mazinātu rindas. Covid-19 pandēmijas ietekmē kopš 2020. gada marta klātienes pakalpojumi tika sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, kas ievērojami paildzina klientu apkalpošanas laiku. Šobrīd praktiski līdz maija vidum ir izveidojies pilns pieraksts un nav iespējas pieteikties pakalpojuma saņemšanai. No 16. maija klientu apkalpošana 27 PMLP teritoriālajās nodaļās visā Latvijā tiks organizēta gan rindas kārtībā, gan pēc iepriekš veikta pieraksta (30%). Viņa arī iepazīstināja ar plānotajiem pasākumiem klientu apkalpošanas procesu pilnveidošanai 2022. gadā. Plašāk ar PMLP piedāvājumu var iepazīties pievienotajā prezentācijā.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv