Šodien komisijas sēdē deputāti tikās ar Valsts Prezidenta, Aizsardzības ministrijas un Otrā pasaules kara veterānu pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumu par 8. maiju kā vienotu Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu.

Kā sacīja komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, šobrīd 8.maija pasākums norit pārāk formāli, iespējams, vajadzētu veidot lielāku un iespaidīgāku atceres dienas pasākumu. Tam piekrita kara veterāns Jāzeps Ancāns, kas sacīja, ka labprāt 8.maija atceres pasākumus redzētu ne tikai Rīgā, bet arī ārpus pilsētas. Tāpat J.Ancāns minēja, ka būtu nepieciešams vairāk runāt par 8.maiju kā vienotu kara upuru piemiņas dienu, un šo jautājumu nepolitiskot.

Aizsardzības ministrijas un Valsts prezidenta kancelejas nostāja bija vienota- aicināt arī nākošajos gados godināt kritušos karavīrus, nešķirojot kādā formas tērpā tie karojuši. Prezidenta kanceleja izteica priekšlikumu, ka Aizsardzības ministrijas budžetā varētu atvēlēt papildus līdzekļus 8.maija organizēšanai.

Kā otru jautājumu šodien komisijā izskatīja  Ministru kabineta atbildes vēstuli par sabiedrības integrācijas politikas koordinēšanu un valsts politiku nepilsoņu jautājumā. Arī pēc iepazīšanās ar vēstules atbildi un sarunām ar Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktori Solvitu Vēveri komisijā joprojām valda bažas par vienotas vadības trūkumu integrācijas jomā.

Ministru kabineta atbildes vēstule pielikumā.

 

 

Foto:Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Pielikumi
Download this file (vēstule.doc)vēstule

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv