Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija uzklausīja komisijas darba grupas ziņojumu par līdz šim paveikto likumprojekta par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu sagatavošanā.

„Iepriekš iesniegtie Saskaņas centra un Nacionālās apvienības likumprojekti par Otrā pasaules kara dalībnieku statusu izrādījās neveiksmīgi, jo katrs tika virzīts no viena politiskā spēka. Likumprojekts, pie kura strādājam šobrīd, tiks virzīts kā komisijas iniciatīva, kurā daļēji ņemti vērā arī iepriekšējās iniciatīvās definētie priekšlikumi,” norāda Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. „Iepriekš izstrādātie likumprojekti nav bijuši radikāli atšķirīgi, tāpēc darba grupa spējusi vienoties par galvenajām vadlīnijām,” uzsver I.Latkovskis.

 

Deputāti bija vienisprātis – lai veicinātu diskusiju arī sabiedrībā par vienādu attieksmi pret Otrā pasaules kara karavīriem, nepieciešams organizēt debates par vienlīdzīgu attieksmi pret Otrā pasaules kara veterāniem, uz diskusiju aicinot arī Saeimas frakciju pārstāvjus, kara veterānu organizāciju pārstāvjus un nozaru ekspertus.

 

Tāpat I.Latkovskis aicināja deputātus, kas nav darba grupas sastāvā, iesniegt arī savus priekšlikumus, lai jau tuvākajā laikā varētu izstrādāt likumprojekta gala redakciju.

 

Darba grupas par Otrā pasaules kara veterāniem sastāvā ir I.Latkovskis, Irina Cvetkova (SC), Valdis Liepiņš (RP), Andrejs Judins (Vienotība), Jānis Vucāns (ZZS) un Gunārs Rusiņš.

 

 

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv