Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija 19.septembra sēdē vienojās par nepieciešamību izveidot darba grupu, kas kopīgiem spēkiem izstrādātu deklarāciju par vienlīdzīgu attieksmi pret Otrā pasaules kara veterāniem.

Iezīmējot iespējamās deklarācijas aprises komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis norādīja, ka būtu nepieciešams pieņemt deklarāciju ar vispārēju politisku nozīmi, kurā tiktu pausta vienlīdzīga attieksme pret abās pusēs karā karojušajiem. Deklarācijā būtu jāizvairās no patosa, norādījumiem par uzvarētājiem un zaudētājiem, kā arī nebūtu jāmin, ka kāds no kara veterāniem ir karojis par vai pret Latviju. Deklarācija nav jāsaista ar vēstures pārskatīšanu, bet tai jārespektē 1918.gadā dibinātās Latvijas Republikas kontinuitāte.

Darba grupu plānots izveidot 26.septembrī Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas sēdē. Deklarāciju varētu apstiprināt Saeimas rudens sesijā.

Ar aicinājumu Saeimai izstrādāt deklarāciju par vienlīdzīgu attieksmi pret Otrajā pasaules karojošajiem klajā nāca valsts prezidents Andris Bērziņš.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv