20. jūnija sēdē Komisija pieņēma lēmumu, atsākoties rudens sesijai, strādāt arī pie likumprojekta „Par Otrā pasaules kara veterāna statusu”, vienlaicīgi sagaidot, ka frakcijas nevirzīs uz izskatīšanu 21. jūnija Saeimas plenārsēdē savus atsevišķos priekšlikumus.

 

Strādājot ar priekšlikumiem likumprojektam, komisija ņemtu vērā gan Nacionālās apvienības, gan Saskaņas centra likumprojektus, kuri šonedēļ tika virzīti uz Saeimas plenārsēdi. Komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis aicināja abu likumprojektu iesniedzējus atturēties no konkrētu likumprojektu virzības pirms vienošanās par vispārīgiem principiem. Tāpat I.Latkovskis norādīja, ka likumprojekts vai rezolūcija par Otrā pasaules kara veterāniem sabiedrības saliedētības mērķi sasniegs tikai tad, ja par to vienosies visas frakcijas.

 

Iepriekšējā sēde komisija jau bija pieņēmusi lēmumu strādāt pie priekšlikumiem Saeimas rezolūcijai par vienādu attieksmi pret Otrā pasaules kara karavīriem (veterāniem), neatkarīgi no tā, kurā pusē viņi karojuši. Rezolūcija būtu kā vispārīgs politisks dokuments tālāko likumprojektu izstrādei.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv