Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis 3. aprīlī piedalījās kultūras pasākumā, ko rīkoja “Starptautiskā Kristiešu vēstniecība Jeruzalemē – Latvija” par godu holokaustā izdzīvojušajiem un lai veicinātu iecietību Latvijā. Runātāji uzsvēra tuvojošiem svētkiem “Pacā”, kas simbolizē brīvību no verdzības, nozīmību. Pazīstamais vijolnieks no Somijas Sergejs Popovs muzikālā priekšnesuma laikā rādīja video ainas, kuras kopā ar savu ģimeni filmējis Austrijā Mauthauzen koncentrācijas nometnē, paskaidrojot, ka visbīstamākā īpašība ir sabiedrības vienaldzība, un mudinot ikvienu indivīdu pieņemt nostāju pret visa veida netaisnības formām.

Luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags sacīja, ka baznīcas uzdevums ir vienmēr runāt patiesību, tostarp par sāpīgo pagātni un mūsu traģisko vēsturi. "Mums ir jāuzmanās, ka mūsu valsts lojalitāte nav novērtēta augstāk nekā cilvēces pamata morāles vērtības", teica arhibīskaps. Romas katoļu arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs sacīja: "Jūs esat mūsu vecākie brāļi ticībā, par kuriem mēs esam ļoti pateicīgi. Jūsu ienaidnieki nav mūsu draugi. Kristīgā Baznīca vienmēr nostāties pret jebkādu diskrimināciju, ieskaitot antisemītismu."

 

Starptautiskā kristiešu vēstniecība Jeruzalemē (ICEJ) tika dibināta 1980. gadā, lai paustu solidaritāti ar Izraēlu, atbalstot ebreju tautas tiesības uz Jeruzalemi. Šodien ICEJ pārstāv tūkstošiem kristiešu pasaulē, kuri mīl un rūpējas par Izraēlu, izprotot mūsdienu ebreju atgriešanās tēvzemē Bībelisko nozīmi.

 

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv