Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija

Tu ūdens šūpulītī augi,
Man kāra vēja kariņas;
Kopš pašas ašas bērnības
Mums soļi līdzi līgojas, -
Mēs būsim draugi. (Rainis)

LV EN
A A

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

15. marta sēdē Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Aino Salmiņš uzsvēra, ka joprojām nav noteikta viena atbildīgā iestāde, kura koordinē bēgļu integrāciju. Salmiņš norādīja, ka situācija var izvērsties neprognozējama, ja bēgļi masveidā tiks atgriezti atpakaļ Latvijā, kur tie saņēmuši bēgļa statusu. Ir jādefinē atbildīgā organizācija, kura koordinēs ar bēgļu sociālekonomisko iekļaušanu saistītus jautājumus.

Labklājības ministrija informēja, ka sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību Sabiedrības integrācijas fonds īstenos pilotprojektu, kura ietvaros 2 ģimenēm tiks nodrošinātas mājvietas kādā no Latvijas pašvaldībām. Šis pilotprojekts varētu izgaismot ar bēgļu integrāciju saistītas problēmas, kuras tālākajā darbībā būtu jānovērš. Taču tiek norādīts, ka sabiedrībai jāmaina attieksme pret bēgļu uzņemšanu, pildot solījumu, kuru esam uzņēmušies. Dati liecina, ka apmēram 70-80% pašvaldību iedzīvotāju ir neapmierināti ar bēgļu uzņemšanu.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti vienojās lūgt valdībai izvērtēt riskus gadījumā, ja Latviju pametušie patvēruma meklētāji tiks atgriezti Latvijā.