Komisija šodien, 2. martā, uzklausīja informāciju par Latvijas valstspiederīgo iespējām pamest kara skarto Ukrainu, kā arī Ukrainas iedzīvotāju iespējām ierodoties Latvijā bēgļu gaitās. Kā informēja Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Šteins, pēc Valsts robežsardzes informācijas kopš karadarbības sākuma Latvijā ir ieceļojuši 760 Ukrainas valstspiederīgie. Pārsvarā tās ir sievietes un bērni, jo mobilizācijai pakļautajiem vīriešiem no 18 līdz 60 gadu vecumam izceļot no Ukrainas netiek ļauts. Viņš arī informēja, ka pašvaldības šobrīd var izmitināt 6593 personas, no tām nodrošinot ēdināšanu 5020 personām.

Ārlietu ministrijas pārstāves - parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un ministrijas Šengenas nodaļas pirmā sekretāre Ieva Bernāne informēja, ka līdz šim notikuši trīs evakuācijas reisi uz Latviju no Ļvivas. Tuvākajās dienās plānots ceturtais un, iespējams, pēdējais evakuācijas reiss, uz kuru šobrīd pieteikušies ap 50 cilvēku. Evakuācija tika nodrošināta tikai Latvijas valstspiederīgajiem, viņu ģimenes locekļiem un ES dalībvalstu pilsoņiem.

Ir izveidots vienotais informatīvais tālrunis +371 27380380, zvanot uz kuru, Ukrainas iedzīvotāji, kas ieradušies Latvijā vai plāno ierasties, var saņemt informatīvu atbalstu.  

Tie Ukrainas pilsoņi, kuriem nav mītnes vietas Latvijā, var sazināties ar Valsts robežsardzi, zvanot uz diennakts tālruni: +371 67913569, +371 67913568. Sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu viņiem tiks nodrošināts mājoklis kādā no Latvijas pašvaldībām. Tāpat ir izveidota interneta vietne https://www.ukraine-latvia.com/, kurā sniegta informācija par Ukrainas iedzīvotāju iespējām ierasties, uzturēties un saņemt atbalstu Latvijā.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv