Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija šodien, 20. oktobrī, uzklausīja Kultūras, Izglītības un zinātnes un Ārlietu ministriju, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda sagatavoto informāciju par finansējumu sabiedrības integrācijas pasākumiem nākamā gada valsts budžeta projektā.

Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Jeļena Šaicāne informēja, ka šogad apstiprinātajās Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības pamatnostādnēs 2021.-2027. gadam ir ieskicēti trīs galvenie darbības virzieni - nacionālā identitāte un piederība, demokrātijas kultūra un iekļaujošs pilsoniskums, integrācija.

Atbilstoši šiem rīcības virzieniem ir piešķirts arī finansējums. Nākamā gada valsts budžeta projektā sabiedrības integrācijas politikas realizācijai plānoti 2 132 392 eiro.  Patvēruma, migrācijas un integrācijas fondam plānotais finansējums ir 479 003 eiro, bet papildu nepieciešamo finansējumu 842 420 eiro apmērā plānots pieprasīt atbilstoši ES struktūrfondu, programmu un citu finanšu instrumentu finansējuma pieprasīšanas kārtībai. Arī Eiropas kopienas iniciatīvas projektu un pasākumu īstenošanai papildus nepieciešams finansējums 29 006 eiro apmērā.

Procentuāli sabiedrības integrācijas pasākumiem pieejamais finansējums atbilstoši rīcības virzieniem sadalās sekojoši.

 

 

Visvairāk naudas plānots novirzīt rīcības virziena “Demokrātijas kultūra un iekļaujošs pilsoniskums” programmai “NVO fonds” – 1 800 000 eiro ar mērķi stiprināt pilsoniskās sabiedrības attīstību un ilgtspēju, veidojot pilsonisku kultūru un attīstot iekļaujošu pilsoniskumu. Plašāk par finansējuma sadalījumu un apmēru var iepazīties ministrijas prezentācijā "Budžets_2022: sabiedrības integrācijas politika".

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica informēja, ka nākamā gada valsts budžeta projektā diasporas atbalstam ir plānots gandrīz identisks apjoms, kā šogad, kopā 3 115 062 eiro. Šis finansējums iekļauts Ārlietu, Ekonomikas, Kultūras, Izglītības un zinātnes ministriju, Sabiedrības integrācijas fonda un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes budžetos. Ārlietu ministrijas finansējums diasporas atbalstam būs pieejami 269 545 eiro.

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce informēja par SIF plānojamo finansējumu sabiedrības integrācijas pasākumiem, kurus fonds realizēs atbilstoši saviem prioritārajiem pasākumiem. 

 

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv