Valsts prezidents Egils Levits 26. aprīlī ir izsludinājis Saeimas 22.aprīlī pieņemto likumu Par Basela Jakuba Vahbes atzīšanu par Latvijas pilsoni un likums ir stājies spēkā. Likumprojektu par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neiroķirurģijas virsārsta B.J.Vahbes atzīšanu par Latvijas pilsoni sagatavoja un iesniedza Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija.  

Saeimas sēdē Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins norādīja, ka: “Izvērtējot Basela Jakuba Vahbes individuālo situāciju un ņemot vērā viņa būtisko ieguldījumu bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas attīstībā, komisija izšķīrās sagatavot likumprojektu par viņa uzņemšanu Latvijas pilsonībā. Uzskatām, ka pilsonības piešķiršana Baselam Jakubam Vahbem atbilst gan Pilsonības likuma mērķiem, gan arī Latvijas valsts un sabiedrības interesēm.”  

Pirms tam komisija pēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aicinājuma tikās ar pilsonības pretendentu un uzklausīja viņa dzīves gājumu, skaidrojumu par situāciju ar Latvijas pilsonības iegūšanu. Slimnīca ārstu raksturoja kā izcilu profesionāli, saprotošu un atbalstošu kolēģi, godīgu ārsta profesijas entuziastu, kurš ar savām personīgajām īpašībām iedvesmo arī jaunos rezidentus apgūt neiroķirurģiju. B.J.Vahbes ārsta darbības izcilību apliecina arī viņa vadībā Latvijā veiktās unikālās operācijas bērnu neiroķirurģijas jomā, kas Baltijā un pasaulē tiek atzītas par vienām no sarežģītākajām operācijām neiroķirurģijā.

Latvijā B.J.Vahbe uzturas kopš 1999.gada, kad uzsāka studijas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Viņš ir ieguvis ārsta grādu un ārsta speciālista kvalifikāciju neiroķirurģijā. Līdz 2020.gadam B.J.Vahbe strādāja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā par neiroķirurgu un šobrīd ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neiroķirurģijas virsārsts, specializējies arī epilepsijas ārstniecībā.

Izvērtējot B.J.Vahbes individuālās situācijas apstākļus, komisija politiski izšķīrās un sagatavoja likumprojektu par viņa atzīšanu par Latvijas pilsoni.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv