Šodien, 7. aprīlī, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija turpināja 24. februārī uzsākto diskusiju par mazākumtautību multimediju platformas izveidi.

Komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins sēdes ieskaņā norādīja, ka 24. februāra sēdē bija plaša informācija, ka no šā gada septembra sāks darboties jauna mazākumtautību multimediju platforma, bet šodienas sēdē būtu jāgūst informācija, vai un kā tiks risināti lineārās apraides jautājumi, lai ar LTV radīto saturu nodrošinātu tos Latvijas iedzīvotājus, kuri saturu patērē mazākumtautību valodās, bet kuri nelieto internetu.

Sēdes gaitā šo jautājumu skaidroja un uz deputātu jautājumiem atbildēja NEPLP un Latvijas Televīzijas pārstāvji. NEPLP pārstāvji skaidroja, ka nebūs iespējams retranslēt interneta platformā LSM esošo informāciju, jo šajā platformā ir dažādas satura vienības, tai skaitā arī tekstuālas, kas tiek bieži mainītas, atjaunotas. Platformas saturs dinamiski mainīsies, iekļaujot jaunākās ziņas un reportāžas no notikuma vietas. Šo saturu nebūs iespējams retranslēt lineārajā televīzijā. Pie kam, pat ja kādus raidījumus nodotu retranslācijai kabeļoperatoriem, viņiem šī satura raidīšana būtu jānodrošina par brīvu, jo sabiedrība jau ir samaksāju par tā veidošanu sabiedriskajiem medijiem. LTV pārstāvji skaidroja, kas ir paveikts jaunās multimediju platformas izveidē, norādot, ka tas ir daudz lielāks projekts kā tikai vienas lapas pievienošana LSM platformā. Tas ir ieguldījums saturā, tehnoloģijās, jaunas studijas izbūve un citi risinājumi.

 

Apkopojot diskusiju, A. Judins secināja: “Mēs ar interesei gaidām jauno platformu. Tā, šķiet, būs ļoti interesanta, inovatīva un es ceru, ka, tai arī būs plaša auditorija. Mans aicinājums ir domāt, lai auditorija jaunajai platformai būtu pēc iespējas plašāka. Svarīgi, lai platforma būtu pieejama ne tikai cilvēkiem, kas aktīvi izmanto internetu, bet arī tādiem, kas ar internetu ir uz “Jūs””.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv