Saeima ceturtdien, 25.martā, pieņēma lēmumu par kinorežisora un scenārista Borisa Frumina uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

B.Frumins ir Latvijā dzimis kinorežisors un scenārists. Viņš ir arī asociētais profesors Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā, kā arī lasa lekcijas Rīgā, Singapūrā, Maskavā, Stokholmā un citviet. B.Frumins ir bijis režisors filmām, kas demonstrētas lielākajos kinofestivālos, tostarp Kannās, Toronto, Sandensā un Londonā. Tāpat viņš pazīstams kā vairāku spēlfilmu, tostarp “Dvēseļu puteņa”, scenārija autors.

“Esmu Latvijas patriots. Vienmēr esmu palicis uzticīgs Latvijai un ticu Latvijai kā neatkarīgai un demokrātiskai valstij. Visu šo laiku esmu uzturējis ciešas saites ar kino kolēģiem un kino studentiem Latvijā, regulāri braucis uz Latviju strādāt kā pasniedzējs vai strādāt pie jauniem kino un teātra darbiem. Es vēlos veidot filmas dzimtenē un turpināt ieguldīt savu laiku un pieredzi Latvijas jauno kino profesionāļu izglītībā, tāpēc vēlos kļūt par Latvijas pilsoni, lai varētu to darīt pilnvērtīgi,” vēstulē Saeimai pauž B.Frumins.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis vēstulē Saeimai atzinīgi vērtē B.Frumina ieguldījumu Latvijas kino nozarē, veidojot augstvērtīgus kino darbus, apmācot jaunos Latvijas režisorus un bagātinot Latvijas kultūrtelpu.

Atbalstu B.Frumina uzņemšanai Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā parlamentam pauž arī Dailes teātra valdes loceklis Juris Žagars, režisori Dzintars Dreibergs, Gatis Šmits un Jānis Streičs.

Personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, pilsonībā var uzņemt ar Saeimas lēmumu. Pirms Saeimas balsojuma lēmuma projektu izskata Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija.

Saeimas Preses dienests

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv