Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas deputāti trešdien, 26.septembrī, uzklausīs komisijas darba grupas starpziņojumu par naturalizācijas procesu Latvijā. Naturalizācijas jautājumu darba grupa tika izveidota šī gada martā.

 „Pilsonībai ir jābūt piederībai, kas vieno Latvijas iedzīvotājus. Vispirms ir jānotiek integrācijai, un tikai tad cilvēks var kļūt par pilsoni. Šķiet, ka bieži vien sastopamies ar pretēju viedokli. Tas ir ačgārni. Tajā pašā laikā pilsonības iegūšanas process ir jāatbrīvo no liekiem birokrātiskiem šķēršļiem, jāpadara emocionāli piesātinātāks, lai cilvēki patiešām izjustu, ka Latvijas pilsonība ir gods, atbildība un vienlaikus arī nācijas saliedētība,” tā pirms sēdes temata būtību raksturo komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.

Plānots, ka sēdē piedalīsies arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs.

Sabiedrības saliedētības komisijas Naturalizācijas jautājumu darba grupu vada komisijas priekšsēdētāja biedrs Valdis Liepiņš. Darba grupas sastāvā ir arī I.Latkovskis un deputāts Vladimirs Reskājs (SC).

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv