Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija šodien sēdē iepazinās ar Valsts prezidenta aktivitātēm, kas vērstas uz vienlīdzīgas attieksmes panākšanu pret Otrā pasaules kara abās frontes pusēs karojušajiem Latvijas valsts piederīgajiem karavīriem.

 

Jau iepriekš komisija ir tikusies gan ar Latvijas Nacionālo Karavīru biedrības un Latviešu Strēlnieku apvienības pārstāvjiem, gan vēsturniekiem. Lai turpinātu uzsāktās iniciatīvas, deputāti šodien sēdē nolēma atbalstīt Valsts prezidenta Andra Bērziņa Labas gribas sarunas. Deputāti izteiks priekšlikumu Valsts prezidenta kancelejai rīkot regulāras konsultācijas starp Kanceleju un Komisiju par notikumu virzību.

 

Atsākot darbu rudenī, Komisija izstrādās Saeimas rezolūcijas projektu par attieksmi pret Otrā pasaules kara veterāniem. Rezolūcijas mērķis ir radīt dokumentu, kas būtu pamats turpmākai likumdošanai attiecībā uz abās frontes pusēs karojušajiem Latvijas valsts piederīgajiem. Komisija aicinās visas Saeimas frakcijas atbalstīt šo iniciatīvu kā svarīgu sabiedrības saliedētības faktoru.

 

Šī gada maijā Valsts prezidents ar Latvijas kara veterānu organizāciju pārstāvjiem Kara muzejā aizsāka sarunas, kas vērstas uz izlīguma sasniegšanu starp abās frontes pusēs karojušajiem Latvijas valsts piederīgajiem. Savukārt aizvakar, 11. jūnijā, turpinot šīs sarunas un Labas gribas manifesta ideju, Prezidents Rīgas pilī tikās ar 130. Latviešu strēlnieku korpusa un Latviešu partizānu brigāžu veterānu biedrības pārstāvjiem.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv