Ceturtdien, 7. jūnijā, Saeimas namā notika Sabiedrības saliedētības komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas tikšanās ar patriotiskās dzejas izlases “Man nav izvēles – es dzirdu tavu balsi” autoriem.

 

„Dzejnieki visos laikos, arī tādos, kad viņiem neļauj runāt, spēj ielikt starp dzejas rindām domas, lai katrs, kas grib, tās saprastu un sadzirdētu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

 

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete norādīja, ka patriotiskās dzejas izlase saistīta gan ar sabiedrības saliedētību, gan izglītību, gan kultūru, un lasītājus bagātinās gan kā personības, gan kā sabiedrības locekļus. I.Druviete pateicās dzejniekiem, izdevējiem un izlases sastādītājai par iespēju iepazīties ar šo skaisto ideju, kas īstenojusies patriotiskās dzejas krājumā.

 

Klātesošajiem gandarījumu par iespēju tikties ar latviešu dzejniekiem un runāt par patriotisko dzeju abu komisiju kopsēdē pauda Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. „Dzeja ir vārdi ar ļoti lielu ietilpību un spēku gan izglītībā, gan saliedētībā, gan vienotā sabiedrībā – to visvairāk vieno kultūras un radošās jomas, kas ir ne tikai prātā, bet arī sirdī,” sacīja I.Latkovskis.

 

Izdevēji un dzejnieki komisijas sēdē sacīja, ka patriotisms jākopj katru dienu. Dzejnieks Knuts Skujenieks norādīja, ka svarīgākais ir, lai nepazustu mīlestības sajūta pret savu zemi un tautu.

 

Tikšanās laikā savus dzejoļus no patriotiskās dzejas izlases „Man nav izvēles - es dzirdu tavu balsi" lasīja dzejnieki Edvīns Raupe, Maira Asare, Inga Gaile, Artis Ostups un Knuts Skujenieks.

 

“Kas paliks mums, kad jūs visi aizbrauksiet?

Kādu saullēktu mēs atradīsim aiz Doma baznīcas,

Kādas kūkas ēdīsim uz Blaumaņa ielas,

Kā mēs varēsim izlasīt jūsu grāmatas,

Kas būs pārvērtušās dirižabļos un aizēnos jūsu gaišās sejas.

Kas notiks ar šo mazo, nenovīdīgo republiku,

Ar šo saules pielieto bļodu, kas ziemā smaržo pēc malkas,

Pavasaros pēc jaunības, vasarās švīkst basajām kājām,

Kurā nav ceļu uz priekšu, bet kurā ir ceļš uz mājām?”

 

/Citāts no Ingas Gailes dzejoļa “Aizbraucot”/

 

Dzejas izlase „Man nav izvēles - es dzirdu tavu balsi” rosina aizdomāties par patriotismu un dzimtenes mīlestību. Tajā atrodami Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa, Māra Čaklā, Vizmas Belševicas, Klāva Elsberga, Ingas Gailes, Arta Ostupa un citu latviešu dzejnieku darbi.

 

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv