Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolā būs klase, kurā kopīgi mācīsies latviešu un krievu bērni. Formāli korektāk izsakoties, daļa bērnu mācību vielu apgūs tikai latviešu valodā, citi – bilingvāli (latviski un krieviski). Latviešu un mazākumtautību bērni jau no pirmās klasītes mācīsies un sadarbosies kopīgi.

 

Piektdien, 1. jūnijā SSK priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis un deputāts Einārs Cilinskis viesojās S. Žoltoka vidusskolā, lai sarunā ar pedagogiem un bērnu vecākiem tuvāk iepazītos ar paredzēto mācību jaunievedumu.

 

S. Žoltoka vidusskola ir specializēta hokeja skola, kura agrāk bijusi divplūsmu skola. Patlaban tā ir „krievu” skola. Taču skolā mācoties arī vairāki bērni no latviešu ģimenēm. Latviešus sūtīt savus bērnus mācīties šajā skolā vispirms motivē hokeja specializācija. Sava nozīme esot arī skolas atrašanās vietai un iespējai labi apgūt krievu valodu. Paredzams, ka jaunajā 1. klasē septembrī mācības uzsāks 25 – 30 bērni. Tā kā blakus skolai atrodas ledus halle, tad līdztekus hokejam notiek arī daiļslidošanas treniņi, kuri skolai piesaista arī meitenes.

 

S. Žoltoka skolas iniciatīva saistās ar jaunām cerībām sabiedrības integrācijā. Līdz šim tieši sports ir viena no veiksmīgākajām sabiedrības integrācijas jomām. Taču, lai gan skolā ir kvalificēti speciālisti ar pamatīgu starpnacionālās sadarbības pieredzi, par jauno modeli pagaidām varam spriest tikai teorētiski. Laiks rādīs, kāda ir šī jaunieveduma dzīvotspēja un ietekme uz sabiedrības saliedētību un izglītības kvalitāti.

 

Ar S. Žoltoka vidusskolas jauno projektu ir iepazinusies arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Ina Druviete. I. Latkovskis uzskata, ka būtu nepieciešama abu komisiju sadarbība, lai nākotnē izvērtētu S. Žoltoka vidusskolas jaunieveduma pieredzi.

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - info@saeima.lv