Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija

Tu ūdens šūpulītī augi,
Man kāra vēja kariņas;
Kopš pašas ašas bērnības
Mums soļi līdzi līgojas, -
Mēs būsim draugi. (Rainis)

LV EN
A A

9.maija sēdē Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti iztaujāja Sabiedrības integrācijas fonda un atbildīgo institūciju pārstāvjus par to, kā šobrīd, pēc līguma laušanas ar biedrību “Patvērums “Drošā māja””, notiek atbalsta pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu. 

Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere informēja komisiju, ka šobrīd, līdz jauna pakalpojumu sniedzēja atrašanai, SIF nodrošina viena sociālā darbinieka un viena sociālā mentora atbalsta pakalpojumus PMIC “Mucenieki” esošajām personām. Sēdē tika skaidroti iemesli, kāpēc tika lauzts līgums ar iepriekšējo sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu sniedzēju - biedrību “Patvērums “Drošā māja””, pārrunāta sadarbības uzlabošana starp SIF un projektu veicējiem un citi jautājumi, kas saistīti ar kvalitatīvu atbalsta pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem.

Komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons norādīja, ka komisija neplāno uzņemties starpnieka lomu konflikta starp SIF un nevalstiskajām organizācijām risināšanā. Komisija aicinās Ministru prezidentu Māri Kučinski kā SIF pārraugu pievērst uzmanību tam, lai tiktu nodrošināta sociālā atbalsta pakalpojumu patvēruma meklētājiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu nepārtrauktība, tiesiskums un pārredzamība.

Sēdē piedalījās SIF, Valsts kancelejas un iesaistīto ministriju un pārstāvji, biedrības “Patvērums “Drošā māja”” un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.