Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija

Tu ūdens šūpulītī augi,
Man kāra vēja kariņas;
Kopš pašas ašas bērnības
Mums soļi līdzi līgojas, -
Mēs būsim draugi. (Rainis)

LV EN
A A

Foto: Jānis Cauņa

15. februāra sēdē deputātu vietās pie diskusiju galda sēdās deputātu "ēnas", lai diskutētu par Jaunsardzi. Kā norādīja Jaunsardzes un informācijas centra vadītājs Druvis Kleins, kopumā Latvijā darbojas 4 jaunsargu nodaļas, kurās aptuveni 8000 jaunieši iesaistījušies dažādās aktivitātēs. Tā ir iespēja darboties vienā komandā, nešķirojot pēc dzimuma, vecuma, valodas, kura tiek lietota mājās, vai atzīmēm skolā.

Aptaujājot jauniešus, daži bija dzirdējuši par Jaunsardzes darbību un tikai 1 skolēns tajā iesaistījies. Kleins norādīja, ka jaunu skolēnu piesaiste ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, lai šī kustība turpinātu attīstīties.

Foto: Jānis Cauņa

Elizabete Lohova (Rēzeknes 2.vidusskola) minēja, ka jaunsargu instruktori viesojušies skolā, taču vairākkārt esot uzsvērta laba fiziskā sagatavotība, kas nepieciešama, lai veiksmīgi piedalītos jaunsargu vienībās. Druvis Kleins norādīja, ka fiziskā sagatavotība nav būtiskākais aspekts, jo visi jaunieši ir vienlīdzīgi un darbojas vienotā komandā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.

Foto: Jānis Cauņa

Edvarts Krusts no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas pastāstīja pārējiem par savu pozitīvo pieredzi jaunsardzes vienībā. Edvarts apmeklē defilē nodarbības, kā arī ir piedalījies militārajā parādē gan 4.maijā, gan 18.novembrī. Edvarts atzīst, ka tā ir iespēja iegūt jaunus draugus un komandu, uz kuru paļauties, kā arī attīstīt un pilnveidot sevi, tādēļ aicina arī pārējos jauniešus iesaistīties Jaunsardzē.