Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija

Tu ūdens šūpulītī augi,
Man kāra vēja kariņas;
Kopš pašas ašas bērnības
Mums soļi līdzi līgojas, -
Mēs būsim draugi. (Rainis)

LV EN
A A

Foto: Reinis Inkēns, Saiemas Administrācija

Konsultējoties ar Finanšu ministriju, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izstrādājis priekšlikumu un piedāvā veikt grozījumus likumā “Par uzņēmumu ienākumu nodokli”. Grozījumi paredz nodokļu atlaides piemērošanu uzņēmumiem arī par ziedojumiem SIF. Kā uzsvēra fonda vadītāja Aija Bauere, tā būtu iespēja piesaistīt papildus līdzekļus, kurus tālāk mērķtiecīgi virzīt kādas programmas atbalstam. Deputāti konsultēsies ar atbildīgajām institūcijām, lai lemtu par priekšlikuma tālāku virzīšanu Saeimā.

Sēdē tika skatīts arī patvēruma meklētāju jautājums. SIF pārstāve Ilze Dūmiņa informēja, ka konkursā par sociālo darbinieku un mentoru pakalpojumiem ir uzvarējusi biedrība “Patvērums “Drošā māja””, ar kuru ir noslēgts līgums. Dūmiņa gan vērsa uzmanību, ka ir bijuši jau divi gadījumi, kad Latviju pametušie patvēruma meklētāji atgriežas. Spēkā esošie noteikumi neparedz palīdzības sniegšanu šādā gadījumā, tādēļ personas, kuras atgriezušās, nonāk bezpajumtnieku patversmē. Komisija jau rudens sesijas sākumā prognozēja risku, ka šādi gadījumu skaits varētu palielināties. SIF kopā ar Labklājības ministriju un citām iesaistītajām institūcijām 16. decembrī lems par rīcību šādos gadījumos. Arī komisijas deputāti sekos līdzi šīm sarunām.

 

Runājot par SIF piedāvāto sabiedrības integrācijas modeli, kas, atšķirībā no Kultūras ministrijas piedāvātā, neparedz jaunas struktūrvienības veidošanu, komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis norādīja, ka tiek gaidīta atbilde no Ministru prezidenta par virzību šajā jautājumā.