Ilmāra Latkovska viedoklis

Esmu nosūtījis aicinājumu komisijas kolēģiem 8. maijā piedalīties pasākumos gan Brāļu kapos Rīgā, gan Lestenē, lai godinātu Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņu.

 

Uzskatu, ka nepieciešams izrādīt vienlīdzīgu un konfrontāciju izlīdzinošu attieksmi pret Latvijas karavīriem, neatkarīgi no tā, kuras lielvaras formas tērpos tie bija spiesti cīnīties Otrajā pasaules karā. Pārāk daudz savu dēlu Latvija ir zaudējusi latviešu strēlnieku, latviešu leģionāru un nacionālo partizānu rindās. Pārāk daudz, lai mēs šo karu turpinātu sociālajā atmiņā un politiskajās spēlēs.

 

Pēdējais pamudinājums izteikt šo aicinājumu man bija mūsu komisijas 2. maija sēde, kurā dažādu, šķietami pretēju uzskatu, frakciju deputāti aicināja pāriet no vēstures atmiņu apceres uz personisku klātbūtni karavīru piemiņas pasākumos; kā arī - izrādīt godīgi vienlīdzīgu attieksmi pret abās pusēs karojušajiem.

 

Mūsu, politiķu, personīgā rīcība, kas vērsta uz izlīgumu un sapratni, būs laba un cerīga zīme visai Latvijas tautai. Laba un cerīga zīme, ka mēs patiesi tiecamies veidot saliedētu sabiedrību un vienotu Latviju!